Yeni yıldız: LG Optimus Nexus

0
1380

Bu yıl LG tarafından üretilmesine kesin gözüyle bakılan Google’ın Nexus serisi amiral gemisine ait yeni detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Güney Koreli firmanın Ağustos sonunda duyurduğu Optimus G ile aynı donanımı paylaşması beklenen yeni Nexus’un özellikleri MoDaCo sitesinin kurucusu Paul O’Brien tarafından internette yayınlandı. Optimus G tabanlı bir aygıt olsa da aynı tasarım çizgilerine sahip olmayacağı belirtilen yeni Nexus’un çeşitli kaynaklar tarafından sağlanan teknik özellikleri, tahmin edilenen aksine ucuz bir telefonun yolda olduğuna işaret ediyor.

LG Nexus ya da Optimus G Nexus olarak isimlendirilen, ancak henüz hangi isimle piyasaya sürüleceğine karar verilmemiş olan akıllı telefonun iddia edilen teknik özellikleri şöyle;

*Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 çipset

*2GB RAM

*4.7 inç WXGA (1280 x 768 piksel) True HD IPS ekran

*Butonsuz ön panel, ekran üzerinde dolaşım butonları

*8MP kamera

*microSD kart slotu yok

*8/16GB dahili hafıza

*Çıkarılamayan pil

*Kablosuz şarj özelliği

AndroidAndMe sitesinin sızdırdığı Google kaynaklı cihazın inceleme yorumu da son gelişmelerin gerçeği yansıttığını gösteriyor. Optimus G’nin aksine yuvarlatılmış köşelere sahip olan ve arka kısmında Nexus yazısını taşıyan akıllı telefonun ayrıca Nexus markasıyla özdeşleşen dört renkli logoyla donatıldığı aktarılmıştı. Android 4.2 Jelly Bean sürümüne sahip bu cihaz, Project Butter kapsamındaki yeni iyileştirmelerle uygulama kapama ve uygulama geçişleri gibi işlemlerde çok daha iyi bir performans sergileyecek. LG tarafından üretilen amiral gemi modeline Samsung, HTC ya da Sony çözümlerinin eşlik edip etmeyeceği konusunda henüz güvenilir bir kaynak kayda değer bir sızıntı gerçekleştiremedi.

İçerisinde bulunduğumuz Ekim ayı içerisinde LG ve Google’ın ortak basın etkinliğinde resmiyet kazanacağı tahmin edilen Optimus Nexus, yıl sonuna kadar dünya genelinde çevrimiçi olarak Google Play Store mağazasından ve büyük perakendeciler aracılığıyla tüketiciyle buluşturulacak. Bununla birlikte Nexus programına dahil olmak için üreticilerin yaptığı başvurulardan onaylanan ürünlerin saf Google tecrübesiyle geliştirilmiş yazılımlarla yine aynı satış kanallarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak: donanimhaber