Yeni Nexus 5 Hakkında İlk Bilgiler

0
1515
Android işletim sisteminin en hızlı güncelleme alan cihazı Nexus’ların son versiyonu Nexus 5 hakkında gelen ilk bilgiler bu haberde. Google, 2010 yılında HTC işbirliği ile Nexus programını başlatmıştı. Bu projede kapsamında ortaya uygun fiyatlı Nexus One modeli ortaya çıkmıştı. Android güncellemelerini direkt almasıyla büyük beğeni toplayan Nexus projesi geçtiğimiz yıla kadar orta seviyenin biraz üstü donanıma sahip oluyordu.
Motorola ve Google işbirliği ile üretilen Nexus 6 modeli, Nexus projesindeki tüm dengeleri altüst etti. Amiral gemisi modellerinde bulunan donanıma sahip olan Nexus 6’nın, gelecek nesil modellere ilham kaynağı olacağı düşünülüyordu. Android tutkunlarının merakla beklediği 2015 yılındaki Nexus modeli hakkında bugün ilk bilgiler geldi. Daha önce yeni Nexus modelini Huawei’nin üreteceği söyleniyordu. Ancak sızıntılara göre LG firması da bu işe layık görünebilir. Nexus 5 (2015) Özellikleri Böyle Olabilir İddialara göre; 2015 model Nexus 5 olarak nitelendirilen akıllı telefon LG tarafından üretilecek ve Android Mişletim sisteminin Final sürümü ile tanıtılacak. Nexus 5 (2015); Snapdragon 810 veya 808 yonga setine, 3 GB RAM’e, 32/64/128 GB dahili depolama seçeneklerine, USB Type-C portuna ve minimum 5 inç büyüklüğünde Full HD veya QHD ekrana sahip olacak.
Şu an sızıntılar okuduğunuz gibi “veya” üzerine kurulu. Ancak bu seçeneklerin en kötüsü bile Nexus 5 (2015) modelinin güçlü olacağının sinyallerini veriyor. Android güncellemelerini direkt alması da Nexus modellerine olan hız ve stabilite konusundaki güvenirliği bir nebze daha arttırıyor. shiftdelete