Xperia Z4 Çok Yakında Tanıtılacak?

0
1154
Sony’nin en iddialı modeli olması beklenilen Xperia Z4 çok yakında tanıtılacak? Neredeyse hergün yeni bir bilgisi sızdırılan cihaz ile ilgili detaylar haberimizde.
Sony’nin geçtiğimiz günlerde Benchmarkta gözüken yeni nesil amiral gemi model Xperia Z4’ten yeni görüntüler geldi. Yeni görüntülerde ortaya çıkan model numarası ise Bechmark testlerinin Xperia Z4’e ait olduğunu kanıtlıyor.
Yeni görüntüleri incelediğimizde ise ilk olarak modelin Android Lollipop ile çalıştığı göze çarpıyor. E6553 model numarasına sahip olduğu görülen modelde ayrıca MSM8994 yani Snapdragon 810 işlemci kullanılmış.
Tasarım detaylarıyla ilgili pek fazla konuşmak mümkün değil. Zira son görüntülerde telefonun tamamını göremiyoruz. Ancak Sony’nin OmniBalance tasarımını devam ettirdiğini söylersek yanılıyor olmayız.
Onun haricinde tıpkı Xperia Z3’te olduğu gibi 1/2.3 inç büyüklüğünde 20.7 megapiksel çözünürlükte kamera bulunan modelde bu kameranın tam altında tek LED flaş yer alıyor.
5.1 inç büyüklüğünde Full HD ekran ile gelmesi beklenilen modelde 3 GB RAM’e yer verilecek. 32 GB depolama alanına sahip olması beklenilen modelin ön kamerası ise 5 megapiksel olacak. Modelde microSD kartın yer alması ise muhtemel.
Diğer Xperia modellerinde olduğu gibi Xperia Z4’te IP68 sertifikası sayesinde 1.5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya karşı direnç gösterebilecek. Xperia Z4’ün gücünü ise 3400 mAh gücündeki bataryadan alması bekleniyor.

shiftdelete