Xperia Z3’ün Pembe Kamera Sorunu!

0
1818
Sony’nın IFA 2014’de tanıttığı ve geçtiğimiz günlerde ülkemizde de satışına başlanılan tepe modelleri Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact son günlerde pek güzel anılmıyor.
Geçtiğimiz gün buradaki haberimizde hamburger köftesi ile pişirilen Xperia Z3, şimdi de kamera sorunu ile gündemde.Sahip olduğu kamera özellikleriyle dikkat çeken modeller hali hazırda bir çok ülkede satışa çıktı. Ancak akıllı telefonlar, kullanıcılarını kamera konusunda bir sürprizle karşılaşabilirler.
Kamerada pembeleşme problemi!Reddit, XDA Geliştiriciler Forumu ve “talk.sonymobile” forumunda kullanıcıların yayınladıkları görüntülerde her iki telefonun kamerasında da pembe noktalar yada gölgelenmenin oluştuğu görülüyor. Bu sorun özellikle beyaz, gri ve kahverengi alanların çekiminde daha net görülüyor.
Söz konusu sorun elbette bazı Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Oluşan pembe rengin yazılım veya donanım sorunu olup olmadığı şu an için belirsizliğini koruyor.Kısa süre içerisinde Sony’nin konu ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.