Xiaomi 1 Milyon Akıllı Telefon Sattı

0
1024
Xiaomi 1 milyon akıllı telefon sattı …Çinli Xiaomi yaptığı duyuru ile Hindistan genelinde toplam 1 milyon adet akıllı telefon sattığını açıkladı.
Çin’in en güçlü isimlerinden biri haline gelen üretici Xiaomi yeni bir rekor daha kırdı. Şirketin Hindistan’daki akıllı telefon operasyon sorumlusu olarak tanınan ismi Manu Jain, paylaştığı bir tweet ile birlikte 1 milyonluk satış rekorundan bahsetti. Jain’in söylediğine göre şirket Hindistan genelinde 1 milyon Xiaomi akıllı telefon satış barajını geçmiş.

Xiaomi’nin yetkili isminin paylaştığı görselde 1 milyonluk satış başarısı müjdelenirken, Hindistan’da satışta bulunan Xiaomi akıllı telefonlar
Redmi Note, Redmi 1S ve Xiaomi Mi3’ün öne çıkarıldığı görülüyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında Hindistan’da Flipkart üzerinden satışa sunulan Xiaomi Mi3, 233 dolarlık etiket fiyatı ile dikkat çekmiş ve çok kısa bir sürede tükenmişti.

Xiaomi her ne kadar böyle önemli bir başarıya imza atmış olsa da, Hindistan ayağında ciddi sıkıntılar yaşıyor.Ericsson’un Yeni Delhi mahkemelerine sunduğu dava başvurusunda, Xiaomi’nin 3G ve EDGE gibi teknolojilerin patentlerini ihlal ettiği, bu sebeple ülkede satışların durdurulması yer alıyordu.

Mahkeme, Xiaomi’nin sadece Snapdragon işlemcili telefonlarına 8 Ocak tarihi itibariyle izin verirken, Şubat ayı başlarına kadar tam bir yasak getirileceğine karar verdi. Kesin karar ise Şubat ayındaki yeni duruşma ile belli olacak.
shiftdelete