Windows 10 Mobile Geç Kalıyor

0
1687

Yaz aylarında PC’ler ile buluşacak olan Windows 10 platformundan kötü haber var. Windows 10 Mobile sürümü geç kalacak, kısacası akıllı telefonları için Windows 10 bekleyenler biraz daha bekleyecek gibi görünüyor. Tüm detaylar bu haberde!

Uzun zamandır pek çok çalışma ile ekosisteminde büyük yenilikler gerçekleştiren Microsoft, Windows 10 ile büyük bir devrim gerçekleştiriyor.

SAMSUNG GALAXY S6 FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bugüne kadar ayrı işletim sistemleri ile çalışan akıllı telefonlar ve bilgisayarlar, bundan sonra aynı işletim sistemine sahip olacak. Windows 10 ile Microsoft’un attığı bu adımla birlikte, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarda aynı uygulamaları kullanabileceğiz.

Bugün ise bilgisayarlar için Windows 10’u bu yaz yayınlayacak olan Microsoft’un, akıllı telefon cephesinde bekleme kararı aldığı açıklandı.

Windows 10’lu telefonlar yazdan sonra piyasada olacak

Yapılan açıklamaya göre PC için denemeler uzun süredir devam ederken, akıllı telefonlarda en iyi deneyimi sunacak Windows 10, halen hazır değil. Yani Microsoft bu açıklamaya göre, bir süre daha akıllı telefonlar için teknik önizleme sürümleri yayınlanılarak, tüm hataları ortadan kaldıracak.

Buna göre bu yaz Windows 10’lu akıllı telefonlar göremeyeceğiz. Fakat, yaz sonundan itibaren Microsoft, Windows 10’lu akıllı telefonlar duyurabilir.

Özel bir etkinlik yapılabilir

Büyük haber kaynakları ise, Microsoft’un büyük etkinlik ile yeni bir Surface modeli, yeni akıllı telefonlar ve çok daha fazla ürününü duyurabileceğini belirtiyor. Ayrıca Microsoft’un Windows 10’lu akıllı telefonunu IFA 2015’te duyurabileceği de konuşuluyor. Bakalım Microsoft’un sıradaki adımı ne olacak?
shiftdelete