Telefonların Arkasındaki Yazılar Slinecek

0
1384
Akıllı telefon veya tablet gibi elektronik cihazlarda üretim bilgileri söz konusu cihazın üzerinde yer alma zorunluluğu artık kalkabilir. Telefonların arkasındaki yazılar silinecek … Sizlerinde bildiği gibi cep telefonu veya tablet gibi elektronik cihazlarımızın üzerinde çeşitli üretim bilgileri yer alıyor. Cihazlarımızın tasarımını kötü etkileyen bu bilgiler maalesef şu ana kadar cihazımızın üzerinde yer almak zorundaydı. Ancak bu etiketler her an tarihe karışabilir.
Teknoloji firmaları ürettikleri ürünün seri numarası, IMEI numarası gibi bilgilerini hali hazırda bir etiket şeklinde cihazlarına yerleştirmek zorundalar. Kapağı çıkarılabilen bir tasarıma sahipse eğer telefonunuz daha şanslısınız zira tasarımı kötü yönde etkileyen bu etiketler pil üzerinde veya kapağın içerisinde konumlandırılıyor.
Fakat telefonunuz yekpare bir tasarıma sahipse bu etiket cihazın dış kısmında yer alıyor ve buda büyük emekler sonucu hazırlanan tasarımın üzerinde can sıkıcı bir görünüm oluşturabiliyor. Bir çok kullanıcının şikayet ettiği bu durum artık son bulabilir. Amerika’da Obama’nın imzalamış olduğu “Elektronik Etiket Yasası” ile birlikte tarihe karışacak bu etiketler, elektronik cihazlara daha “temiz” bir görünüm sunmuş olacak. Yasaya göre söz konusu bilgiler, elektronik cihazların içerisinde yazılım olarak yer alacak.
Söz konusu Elektronik Etiket uygulamasının diğer ülkeler tarafından da örnek alınması ve en kısa zamanda yayınlaşmasını umut ediyoruz.

shiftdelete