Seagate ‘den iOS Uyumlu Hard Disk

0
1342
Depolama çözümleri üreticisi Seagate ‘den iOS uyumlu hard disk … CES 2015’te görücüye çıkaracağı bazı ürünleri duyurdu ve iOS uyumlu kablosuz harici diskini tanıtttı.

CES 2015 öncesi şirketlerin yeni ürün tanıtımları devam ediyor. Depolama alanı üreticisi Seagate şirketi, iOSuyumlu kablosuz harici disk çözümünü tanıttı. Etkinlikte görücüye çıkacak disk renk seçenekleri ve boyutları ile dikkat çekiyor.

iOS cihazlarla uyumlu

Mobil cihazlardaki fotoğraf, video, çeşitli dosya formatlarındaki dökümanların yedeklerini alabilen SeagateWireless, özel uygulaması sayesinde iPhone ve iPad gibi cihazlar üzerinden doğrudan akış sağlayabiliyor.

Uzun pil süresi, renk seçenekleri

9 saate kadar kullanım süresi sağlayan bir pile sahip cihaz, yeşil, mavi, kırmızı, beyaz ve gri olmak üzere 5 farklı renk seçeneği ile geliyor. Ocak ayında satışa çıkması beklenen ürünün 129 dolar fiyat etiketi ile raflardaki yerini alması bekleniyor. Seagate Wireless’in öncelikle Seagate web sitesi, Amazon ve Best Buy mağazalarında satışa sunulacağı belirtiliyor.

Kişisel depolama çözümü

Şirketin CES 2015 öncesi duyurduğu bir diğer ürün ise kişisel bulut çözümü Seagate Personal Cloud. Cihazın amacı sunucu tabanlı bulut depolama çözümlerine lokal ve kişiye özel bir alternatif sunmak. Seagate Personal Cloud ile kullanıcılar kişisel bilgisayarlarındaki ve mobil cihazlarındaki verilerin yedeğini güvenli ve kolay bir şekilde alabiliyor.

Seagate Media uygulaması

Seagate Media uygulaması ile senktronize olarak çalışan cihaz, üzerinde depoladığı HD videoları gecikmesiz ve arabelleğe alma ihtiyacı duymadan oynatabiiyor. Ocak ayında satışa çıkacak Seagate Personal Cloud’un 3 TB, 4 TB ve 5 TB’lık seçenekleri bulunuyor. Cihazın başlangıç fiyatı ise 169 dolar olarak belirlenmiş durumda. Bakalım CES 2015 başka ne gibi ürünlere ev sahipliği yapacak?

shiftdelete