Samsung’dan İki Yeni Model: Galaxy J7 ve J5

0
1337

Samsung orta akıllı sınıf kategorisinde yer alan J serisine iki yeni modeli Galaxy J7 ve Galaxy J5’i ekledi. Karşınızda Galaxy J7 ve J5! Güney Koreli teknoloji devi Samsung’u rakiplerinden ayıran en önemli fark, akıllı telefon pastasındaki tüm dilimlere aday olması. Her seviyeden ve her fiyattan akıllı telefon imkanı sağlayan Samsung, bu alışkanlığından kolay kolay vazgeçmeyecek gibi duruyor.

Bildiğiniz gibi Galaxy J serisi, Samsung tarafından orta segment akıllı telefon piyasası için üretilen bir seri. Düzenli olarak her yıl bir ya da iki yeni modelle desteklenen bu serinin son üyeleri ise Galaxy J7 ve Galaxy J5 olacak. J7, J5’e göre ekran boyutu bir tık daha büyük olan bir model. Örneğin J7’de 5.5 inç ekran kullanılırken, J5’de 5 inç’lik bir dokunmatik ekran tercih edilmiş. Ancak her ikisinin de HD (720p) olduğunu belirtelim.
İşlemcilere baktığımızda da yine benzer bir tabloyla karşılaşıyoruz. Galaxy J7’de 1.4GHz sekiz çekirdek işlemci bulunurken, J5 bu konuda biraz daha yavaş. Küçük kardeşte tercih edilen işlemci 1.2GHz sekiz çekirdek.
Telefonların satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi gelmezken son olarak her iki telefonun da Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle piyasaya sürüleceğini de hatırlatalım.

shiftdelete