Samsung ‘un Yeni TouchWiz ‘i Görüntülendi

0
1283
Samsung ‘un yeni TouchWiz ‘i görüntülendi . Yeni görüntülerde TouchWiz’e tema desteğinin sağlanacağı açıkça görülebiliyor. Samsung yıllardır pek çok akıllı telefon ve tablet duyurusu gerçekleştirdi. Oldukça beğenilen ürünlere ev sahipliği yapmış olsa da Samsung’un yıllardır düzeltemediği bir kusuru var. Okurlarımızın da sık sık dile getirdiği gibi ağır çalışan ve sistem kaynaklarını tüketen TouchWiz arayüzü, uzun bir süredir üzerine eklenen özellikler nedeniyle daha stabil olmak yerine daha da ağır çalışmaya başladı desek yeridir. Ancak Samsung bunu sonunda Note 4 ve Alpha gibi yeni nesil modeller ile aşmış gibi gözüküyor.
Üstelik yeni nesil modeller ile daha sorunsuz bir hale gelen yeni TouchWiz, beraberinde getirdiği yeniliklerden vazgeçmeye hiç niyetli değil. İlk olarak buradaki haberimizde sizlere aktardığımız TouchWiz’in tema desteği kazanacağı, ortaya çıkan son görüntüler ile birlikte kesinleşti diyebiliriz.
Daha fazla detayı görebildiğimiz yeni görüntülerde, Samsung’un temel arayüzüne ek olarak farklı ikon ve duvar kağıtlarına sahip farklı temaları görebiliyoruz. LG ve HTC gibi firmaların hali hazırda kullandıkları tema desteğinde olduğu gibi Samsung’da da yazı tipi, zil sesleri, arka plan ve renk şemaları da seçilen temaya göre değişiklik gösterecek. Sızdırılan görüntülere göre kullanıcılar tema özelliğine; Ana Ekrandan, Hızlı Ayarlar menüsünden ve Ayarlar menülerinden istekleri ile kolayla ulaşabilecekler. Ayrıca ortaya çıkan görüntülerde sadece bir kaç tane tema gözükse de bu temaların hem Samsung tarafından hem de çeşitli geliştiriciler tarafından arttırılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

shiftdelete