Samsung Galaxy S6’dan Büyük Sızıntı

0
1362
Samsung’un uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve 2015’in ikinci çeyreğinde tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S6’dan büyük sızıntılar gelmeye başladı.

Samsung akıllı telefon serisinin en son amiral gemisi Galaxy S5 bilindiği gibi büyük bir satış başarısına imza atmıştı. LG G3 ile sıkı bir yarışa giren cihaz Samsung’un yüzünü güldürmüş olsa da, şirket kısa süre önce yaptığı açıklamada, gelirlerinde düşüş yaşamakta olduklarını dile getirmişti.

Güney Koreli marka bir yandan yeni satış stratejileri geliştirirken, bir yandan da yeni amiral gemisi Galaxy S6üzerinde çalışıyor.

Kısa süre önce sızan taze bilgilere göre, Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S6’nın iki ayrı versiyonunu satışa sunacak söylüyor. Tıpkı Galaxy S4, Note 3 ve Note 4 modellerinde olduğu gibi.

Buna göre S6 modellerinden biri 64-bit

destekleyen Snapdragon 810 ve bir diğeri ise Samsung’un kendi üretimi olan ve 64 bit desteğine sahip Exynos 7420 adlı sekiz çekirdekli işlemci yonga setini içerecek.

Bu arada ürünün ekranının 1440 x 2560 piksel çözünürlüklü Quad HD panel olacağı ön görülüyor. Kameranın 16 ya da 21 megapiksel Sony Exmor RS IMX240 sensörü ile geleceği belirtilirken, ön yüz kamerası için verilen değer ise 5 megapiksel.

Ayrıca cihazın 32 GB, 64 GB ve 128 GB’lık farklı depolama alanı seçeneklerine sahip olacağı bildiriliyor.

Son bir detay ise yeni LTE modem arayüzünün Samsung üretimi olan Exynos Modem 333 olacağı ve ürünün şimdilik Project Zero olarak adlandırıldığı şeklinde.