Samsung Galaxy S5 için Android Lollipop Sızdırıldı

0
1116
Samsung’un ABD’deki büyük operatörlerden Sprint için hazırladığı Galaxy S5 sürümünün Android 5.0 Lollipop ROM’u sızdırıldı.Google’ın Nexus cihazlarına ve bazı referans Android yazılımını kullanan cihazlara gelmeye başlayan Android 5.0 Lollipop güncellemesi sonrası, diğer üreticilerin üst seviye cihazlarını kullananlar da Android 5.0 güncellemesini 4 gözle beklemeye başladılar.
Android 5.0 Lollipop güncellemesini alan ve alacak olan cihazlarla ilgili ana konumuza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Android 5.0 Lollipop güncellemesini alacağı söylenen Samsung modellerine de buradaki listemizden ulaşabilirsiniz.Galaxy Note 4, S5, S4 ve Note 3’e güncelleme hızlı gelecek Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 modelleri için hazırlanan güncellemeler daha önce sızdırılmıştı. Videolu bir şekilde yapılan inceleme testleri bile çıkmıştı. Yeni TouchWiz sürümüne güncellenecek olan geçen seneki modeller, performansını da ciddi anlamda artırıyor. Zaten yeni TouchWiz arayüzünü kullanan Note 4 ve Galaxy S5 gibi modellerde değişim biraz daha az. Fakat gelen bilgilere göre performans noktasında ciddi iyileştirmeler söz konusu. Samsung’un ABD’deki en büyük operatörlerden Sprint için hazırladığı Galaxy S5 (SM-G900P) modeli için geliştirilen Android 5.0 Lollipop güncellemesinin ROM’u sızdırıldı. XDA Developers’ta paylaşılan ROM, daha sonra Sammobile’da da yayınlandı. ROM’u yayınlayan geliştiricinin ise başka Galaxy S5 sürümlerine yükleme konusunda uyarıları var. Global olarak Snapdragon 801 işlemcisiyle satışa sunulan Galaxy S5, farklı işlemci kullanmıyor. Fakat ABD’de LTE operatörü için hazırlanan ROM’u, Türkiye’deki cihazlara kurarsak telefonun operatör bağlantısının sağlanamama ihtimali yüksek. Yani bu ROM’u deneysel olarak yükleyip, çalıştırabilirsiniz. Fakat çok büyük bir ihtimalle operatör tarafında telefonunuz sorun yaşayacak ve çekmeyecektir. Belki de hiç açılmayacaktır.
Önümüzdeki Aralık ayı içerisinde Galaxy Note 4 ve Galaxy S5 için dağıtılmaya başlanması düşünülen Android 5.0 Lollipop güncellemesi, Galaxy Note 3 ve S4 modelleri için de Ocak ayında dağıtılacak.Güncellemeyle ilgili görüntüleri, aşağıdaki galerimizden görüntüleyebilirsiniz. shiftdelete