Samsung Galaxy Note 5 Dayanıklılık Testi

0
13753

TechRax adlı Youtube kanalı, Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 5’e içinde bolca bıçak ve çekiç bulunan bir dayanıklılık testi yaptı. İşte o video…

Samsung’un geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü Galaxy Note 5 modeli için yeni bir test videosu yayınlandı. Mobil cihazlara yaptığı testlerle ünlü TechRax kanalında yayınlanan bu videoda, Samsung Galaxy Note 5 bıçak ve çekiç darbeleriyle mücadele ediyor!

SAMSUNG GALAXY S6 FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy Note 5 dayanıklılık testinin detayları!

TechRax, Samsung Galaxy Note 5’i daha kutusundan çıkarmadan birkaç bıçak darbesi uyguluyor. Bıçak darbelerinin ardından kutusundan sağlam bir şekilde çıkan Galaxy Note 5, bu sefer de Gorilla Glass 4 ekranına gelen bıçak darbeleriyle dayanıklılık testine tabi tutuluyor. Ekran testini herhangi bir hasarla karşılaşmadan başarıyla tamamlayan Samsung Galaxy Note 5’in sıra Gorilla Glass 4 korumalı arka kapağına geliyor. Arka kapağa bıçakla vurulurken şiddet biraz daha arttırılıyor ve arka kapak çatlıyor.

Samsung Galaxy Note 5’e yapılan bıçak testinden sonra sıra çekiç testine geliyor. Çekiç testinde de ilk önce hafif darbelerle Samsung Galaxy Note 5’in Gorilla Glass 4 ekranına vuruluyor. Bu darbelerde bir hasar oluşmazken, çekicin vuruş şiddetinin arttırılmasıyla beraber ekranda da bir çatlak meydana geliyor ve ardından ekran karanlığa bürünüyor.

Samsung Galaxy Note 5’in diğer cihazlara uygulanan bıçak ve çekiç testleriyle kıyaslandığında başarılı bir mücadele verdiğini söyleyebiliriz. Bakalım Samsung Galaxy Note 5, ilerleyen günlerde başka ne tür testlere tabi tutulacak?