LG G Flex 2 ‘de Snapdragon 810 İşlemci Kullanacak

0
1352
Dünya’nın ilk kavisli akıllı telefonunu LG G Flex’i duyuran LG, LG G Flex 2 ‘de Snapdragon 810 işlemci kullanacak . İşlemcinin yanı sıra çok sayıda güçlü teknik özelliğe de yer verecek. G Flex modeli ile Dünya’nın ilk kavisli ve esnek telefonunu üreten LG, koreli kaynaklardan gelen iddialara göre, G Flex 2 modelinde Nexus 6 ve Note 4’ü geride bırakacak güçlü teknik özelliklere yer verecek. Daha önce G Flex modelinde 6 inç boyutunda ve 720p HD çözünürlükte kavisli P-OLED ekrana yer veren LG, iddialara göre G Flex 2’de, 5.5 inç boyutunda 1080p Full HD çözünürlüğe sahip P-OLED ekrana yer verecek.
Belirtilenlere göre bu ekran Note 4 ya da Nexus 6 kadar yüksek çözünürlüklü olmadığı için daha az güç tüketecek ve Snapdragon 810 ile en iyi performansı gösterecek. İddialara göre G Flex 2’de 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı yer alacak. MicroSD kart desteği konusunda ise bilgi bulunmuyor. Kamerası konusunda da bilgi bulunmayan LG G Flex 2’nin 13 ya da 16 megapiksel çözünürlükte lazer otomatik odaklamalı kameraya sahip olması bekleniyor.
Donanımında Snapdragon 810 işlemci olacağı iddia edilen LG G Flex 2’de, 3 bantlı LTE-A bağlantı desteği de olacak. Yine kendi kendini onaran kasanın yer alması beklenen LG G Flex 2’nin, LG G4’te olacak yeni tasarım anlayışını yansıtması da bekleniyor. Ayrıca ek olarak Android 5.0 Lollipop yüklü olarak gelmesi beklenen LG G Flex 2, ShiftDelete.Net ekibinin yerinden takip edeceği CES 2015’te duyurulacak.

shiftdelete