Galaxy S6 Active’in Yeni Detayları Sızdı

0
1326

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’nın alternatif modelleri hakkında dedikodular gelmeye devam ediyor. Galaxy S6 Active’in teknik özelliklerine ve tasarımına yönelik yeni detayları sızdı.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’nın gelecek türevlerine yönelik haberler ortaya çıkmaya başladı. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’den sonra gelecek Active modelinde de, önceki modeller gibi dayanıklılık ön planda olacak. Bununla birlikte, cihazın kompakt ve hafif olacağı öne sürülüyor.
Kompakt ve hafif tasarım
Güvenilir kaynakların verdiği bilgilere göre, cihazın teknik özellikleri Galaxy S6’ya oldukça benzer olacak. Ölçülerde ise bir miktar farklılık bulunuyor. Galaxyt S6’nın 70.5 x 143.4 x 6.8 mm ölçülerine karşın Galaxy S6 Active 73.6 x 146.9 x 8.8 mm ölçülerine sahip olacak. Cihazların ekran büyüklükleri eşit olacak.
Pil kapasitesi artıyor
Verilen bilgilere göre, yeni cihazda 5.1 inç QuadHD Amoled ekran, 14-nm Exynos işlemci, 3GB bellek ve artırılamayan depolama alanı bulunacak. Depolama alanı seçimleri ise 32 GB’tan başlayacak. İki cihaz arasındaki en büyük fark ise pil konusunda olabilir. Kaynakların verdiği bilgiler Galaxy S6 Active’in 3500 mAh’lık bir bil ile geleceği yönünde. Galaxy S6’da yer alan 2550 mAh’lık pilin büyümesi ise Galaxy S6 Active’ın boyutlarının sağladığı bir artı olacak. Bakalım Galaxy S6 türevleri ne zaman ortaya çıkacak?

shiftdelete