Çerçevesiz Ekranlı Sony Lavender Sızdırıldı

0
1510
Sony’de son zamanlarda trend olan çerçevesiz ekran modasına uymayı ihmal etmedi ve yeni bir model hazırlığına başladı. Cihazın ön paneline ait görselleri sızdırılan ve orta seviye bir model olacağı belirtilen Lavender ile ilgili detaylar haberimizde…

Çerçevesiz ekranlı akıllı telefon pazarı hızla gelişiyor. son olarak ZTE’nin Nubia Z9 adındaki yeni modeli, satış rekorları kırdıktan sonra, bugün de Sony’nin yeni bir modeli tekrardan ortaya çıktı.

İddialara göre orta seviye bir model

Ortaya çıkan görsellerde çerçevesiz ekranı ve flaşlı ön kamerası ile dikkat çeken telefon, iddialara göre orta seviye özellikler sunacak. Söylenenlere göre Sony Lavender, 1.7 Ghz hızında 8 çekirdekli MediaTek 6752 işlemciden gücünü alacak. Telefonun 13 megapiksel arka kameraya, 5 megapiksel ön kameraya ve 2 GB RAM’e sahip olacağı söyleniyor.

Üst seviye de olabilir

Ancak biz bu iddiaları pek doğru bulmadık. Bu kadar özel ve yeni bir çalışmayı, Sony’nin orta seviyeden çok üst seviye için yapmış olabileceğini düşünüyoruz. Bu da bize, telefonun Sony’nin yeni amiral gemisi olabileceğini düşündürüyor.

Şimdilik telefon hakkında çok sınırlı bilgi var. Ancak Sony’nin bir sonraki amiral gemisi, buna benzer çerçevesiz ekranlı tasarım ile gelebilir. Ayrıca amiral gemisi seviyesinde Galaxy S6 ve LG G4’e rakip gelişmiş bir arka kamera ve LED flaşlı ön kamera da bizleri bekliyor olabilir. Bakalım Sony’nin yeni amiral gemisi nasıl olacak? Ortaya çıkan telefon hangi seviyede özellikler ile gelecek?

shiftdelete