Apple Watch Satışları Kötü Durumda

0
1221
Apple Watch, tasarımı ve kalitesiyle her teknoloji tutkununun hayalini süsleyen bir saat. Ancak yüksek fiyatlarıyla bu hayal ulaşılması çok zor bir hal alıyor. Bakalım şirket, satışların bu kötü gidişatına nasıl dur diyecek?
Apple geçtiğimiz yıl Eylül ayında yaptığı lansmanda yeni nesil iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı tüm dünyaya tanıttı. Apple’ın farklı bir ürün daha tanıtacağı bekleniyordu ve firma bu beklentileri sonuna kadar karşılayarak giyilebilir ilk ürünü Apple Watch’u da kısa süreli de olsa basına gösterdi.
Lakin ürün tam olarak hazır değildi ve belli optimizasyonlara ihtiyacı vardı. Lansmandan sonra deneme alanında belli sayıda “şanslı” gazeteci ürünü eline alabildi; inceledi ve fotoğraflarını çekti.
Apple Watch geçtiğimiz ay satışa sunuldu ama Apple’a en yakın kaynaklardan birisi olan KGI Securities’ten gelen haberler ürüne yeterli ilginin olmadığı yönünde. Apple, ilk etapta 20 ile 30 milyon ön sipariş bekliyordu ama gelen sipariş adedinin çok daha az olduğu söyleniyor. Şimdilik Apple resmi bir bilgi ortaya koymadı ama 250 mAh pil gücü olan akıllı saate bir telefon parası vermek ne derece mantıklı bunun kararını da siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.

shiftdelete