Apple Store’da iPhone 6C Sürprizi

0
1480
Apple’ın ilk uygun fiyatlı iPhpne modeli olarak tanıttığı iPhone 5C’nin yeni modeli olan iPhone 6C Apple Store’da ortaya çıktı. Detaylar bu haberde!
Apple, 2013 senesinde aldığı bir kararla dış kaplamada kullanan malzeme ve donanımsal açıdan güncel iPhone modeli 5S’ten daha basit bir telefon olan iPhone 5C’yi de satışa sunmuştu. iPhone 5S ile eş zamanlı olarak piyasaya sürülen iPhone 5C, donanımsal olarak 5S’in bir tık daha gerisindeydi. Dış kaplaması polikarbon olan telefonun fiyatı ise ne yazık ki beklentilerin bir hayli üzerindeydi.
Zira Apple, iPhone 5C’yi ilk duyurduğunda, bu modelin güncel iPhone modellerine nazaran çok daha ucuz olacağını böylece daha düşük bütçelere hitap eden bu yeni modelle herkesin iPhone ile tanışabileceğini iddia etmişti.
Fakat beklentiler hiçte bu yönde olmadı. iPhone 5C’nin fiyatı beklenin çok üzerinde olunca telefon Apple’ın satış beklentilerinin çok altında kaldı. Satış rakamlarına yansıyan bu başarısızlığın ardından “C” serisinin devam edip etmeyeceği de soru işaretlerine neden olmuştu.
Merakla Beklenen iPhone 6C Sonunda Gözüktü
5C’de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen geniş bir kesim Apple’ın bir süredir “C” serisinin yeni modeli üzerinde çalıştığını iddia ediyordu. Hatta iddialar Apple’ın “C” serisinin yeni modeli 6C’nin, iPhone 6 ve bir sonraki iPhone modelinin çıkış aralığında satışa sunulacağı yönündeydi.
Geçtiğimiz gün Apple Store’da ortaya çıkan bir görsel bu iddiaların doğru olabileceğini kanıtlar nitelikteydi. Zira görselde Touch ID’ye sahip bir iPhone 5C modeli görünüyordu. Pek çok Apple hayranı bu telefonun “C” serisinin yeni modeli iPhone 6C olduğunu dile getirdi. Apple Store’da gözüken iPhone 6C’nin görseline aşağıdan göz atabilirsiniz.
Tabi ki Apple cephesinden şu ana kadar henüz bir açıklama gelmiş değil. Bakalım Apple bu durumu bir tasarım hatası olarak mı değerlendirecek, yoksa uzun süredir beklenen iPhone 6C’yi mi duyuracak? Bekleyip göreceğiz.

shiftdelete