Apple, Nikon’u Geride Bırakmayı Başardı

0
1196

Flickr’ın 2014 yılında 10 milyar fotoğraf paylaşıldı ve sitedeki en popüler fotoğraf makinası markaları sıralamasında Apple, Nikon’u geride bırakmayı başardı. 2015 yılına girilmesiyle birlikte web siteleri de yıllık istatisik verilerini açıklamaya devam ediyor. Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Flickr da, 2014 yılı rakamlarını açıklayan siteler arasındaki yerini aldı. 100 milyon kullanıcının 10 milyarın üzerinde fotoğraf paylaştığı ettiği sitede “en popüler fotoğraf makinası markaları” ve “en popüler fotoğraf makinaları” listeleri yine ilginç sonuçlar ortaya koydu.

Apple 2. sıraya yerleşti Flickr’da geçen yılın en popüler fotoğraf makinası markası 2013 yılında da olduğu gibi Canon oldu. Canon’un payı binde 4’lük bir artış gösterdi ve yüzde 13.4’e yüksedi. Payını binde 5 oranında artıran Nikon ise bu artışa rağmen 2. lik koltuğunu Apple’a kaptırdı. iPhone modelleri ile listede giderek yukarılara tırmanan Apple, iPod Touch veiPad modellerinin de etkisiyle en popüler ikinci kamera markası listesinde 2. sıraya yerleşti .
Samsung, Flickr’da da takipte 2013 yılında 7.7 olan payını 9.6’ya yükseltmeyi başaran Apple’ın zirvedeki modeli ise hala iPhone 5 olarak görünüyor. Yüzde 10.6’lık bir paya sahip olan cihazı yüzde 7 ile iPhone 4S takip ediyor. 3. sıradaki iPhone 4 ise yüzde 4.3 olarak belirlenmiş durumda. İlk 4 sırayı kaplayan iPhone’ları sırasıyla Samsung Galaxy S3 ve S4 modelleri takip ediyor.

shiftdelete