Apple iPhone 6s’in Ön Paneli Sızdı

0
1929

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı yeni akıllı telefonu iPhone 6s’in şimdi de ön paneli sızdı! Tasarımı neredeyse tamamen sızdırılan cihazın ön panel görselleri haberimizde.

Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte gözler Apple’a çevrildi. Firma, iPhone ayı olarak nitelendirilen Eylül ayında,iPhone 6s modeli ile karşımıza çıkacak. Sızıntılar konusunda büyük önlemler alan Apple, bu yıl da kör talihini kıramadı ve sızıntıların kurbanı oldu. iPhone 6s modeli hakkındaki detayların yavaş yavaş sızdığı bugünlerde, farklı bir sızıntı haberi Fransa’dan geldi.
Fransız menşeli site; iPhone 6s modeline ait olduğu düşünülen ön panel görüntülerini yayınladı. Paketleme esnasında çekilen görüntüler, iPhone 6s’in tasarımı hakkındaki en net bilgileri içeriyor. Ön paneli sızan iPhone 6s, tasarımsal açıdan tahmin edildiği gibi iPhone 6 ile aynı olacak.
iPhone 6s ekranının tek farklı noktası; yeni nesil MacBook modelleri ve Apple Watch’da kullanılan Force Touchözelliğine sahip olması gösteriliyor. Ancak bugün gelen sızıntılardan Force Touch konusu hakkında yorum yapmak çok zor.
Force Touch Özelliği iPhone’a Ne Kazandıracak?
Eğer sızıntılar doğru çıkarsa yakın zamanda Force Touch destekli iPhone 6s modeli göreceğiz. Peki, Force Touch, iPhone 6s’e ne kazandıracak?
Force Touch özelliği ile iPhone’un ana ekran tuşuna basıp telefonu uyku modundan çıkarmak yerine ekrana dokunarak da bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Video izlerken uyguladığımız bastırma kuvvetine göre videoyu ileriye alabileceğiz veya aynı şekilde ses seviyesini kontrol edebiliriz.

shiftdelete