Apple iPhone 6s ile Kamera Devrimi Yapacak

0
1338

Apple iPhone 6s ile kamera devrimi yapacak gibi! Apple’ın sonbahar aylarında tanıtılması beklenen gelecek nesil iPhone modeline kamera geliştirmeleri ve baskıya duyarlı 3D ekran damga vuracağa benziyor. iPhone 4S’ten beri 8 megapiksel kamera çözünürlüğünü artırmayan ve bu alanda yeterince iyileştirmeye imza atmadığı için eleştirilen Apple,iPhone 6 Plus modelinde optik imaj sabitleme özelliğine yer vererek gelecek nesiller ile ilgili ilk ipuçlarını vermişti. Son haberler, iPhone 6smodelinde en büyük gelişmenin kamera alanında yaşanacağı yönünde.  

  Optik zoom, çift lens Çin merkezli United Daily News gazetesinin haberine göre, Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 6s modelinde optik zoom özellikli bir kameraya yer verilebilir. Gazetenin iddiaları Apple’ın gelecek iPhonemodelinde çift lensli ve optik yakınlaştırma yeteneğine sahip bir kameraya yer vermeyi planladığı yönünde. Ayrıca, diyafram açıklığı daha yüksek bir lens kullanılarak sensörün daha çok ışık alması ve görüntü kalitesinin artırılması hedefleniyor. İddialar gerçekleşirse, iPhone 6s’te f2.2değerinden daha küçük bir değere sahip mercek yer alabilir.

15-01/14/iphone-6-camera-close-up.jpg

Baskıya duyarlı ekran iPhone 6s ile ilgili tek iddia kamera tarafında değil. Cihazın ekranında 3Dbaskı teknolojisinin kullanılacağı da öne sürülüyor. Apple Watch’ta olduğu gibi dokunma ile baskı uygulama arasındaki farkı anlaşılabilir kılan sistem sayesinde, farklı hareketler için farklı görevler sağlamak mümkün olacak. 4.7 ve 5.5 inç iPhone 6 ve 6 Plus modelleri ile yeni bir tasarım çizgisine geçen Apple’ın, gelecek nesilde tasarımda önemli bir değişkliğe gitmeden kamera ve ekran geliştirmeleri ile kullanıcıların karşısına çıkması beklenebilir. Bakalım Cupertinolu şirket nasıl sürprizler hazırlıyor? shiftdelete