Akıllı Telefona Tepki: Light Phone (Video)

0
1353
Akıllı cihazların vazgeçilmezliğine son vermek amacıyla ortaya çıkan Light Phone, bizi cep telefonunun asıl amacı olan haberleşmeye doğru yönlendirecek gibi görünüyor.
Akıllı telefonların birazcık fazla akıllandıklarını ve bizi gereğinden fazla meşgul etmeye başladıklarını itiraf etmeliyiz. Yüksek teknolojili minik mobil işlemciler sayesinde neredeyse PC’ler kadar güçlenen bu cihazların yapamayacakları iş yok. En iyi yaptıkları işse, sosyal etkileşimimizi baltalamak, diyaloglarımıza limon sıkmak gibi görünüyor.
Light Phone, bir akıllı telefon çipsetine sahip olmasına rağmen, dokunmatik ekrana, uygulamalarla dolu bir dijital mağazaya ve Gorilla Glass koruma camına sahip değil. Hatta Light Phone’un SMS göndermek için bile kullanılamadığını belirtmeliyiz. Mini SIM kartla çalışan cihaz, micro USB bağlantısı üzerinden şarj oluyor ve bekleme konumunda 20 gün boyunca kalabiliyor.
10 telefon numarasını hafızasında tutabilen beyaz renkli cep telefonu, GSM 850/900/1800/1900 MHz frekanslarını kullanan tüm şebekelere uyum sağlayabiliyor. Halen Kickstarter üzerinde ödenek toplayan cep telefonunun fiyatı şimdilik 100 $’dan ibaret.