3. Nesil Motorola Moto G Görücüye Çıktı

0
1640

Motorola’nın sevilen orta segment akıllı telefon serisi Moto G, yeni versiyonu ile geri geliyor. 3. nesil Motorola Moto G hakkındaki yeni detaylar bu haberde… İlk olarak 2013 yılında karşımıza çıkan Moto G, uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine çekmiş ve iyi satış rakamları yakalamayı başarmıştı. 2. nesli ile bu başarısını devam ettiren Moto G’nin, 3. nesli ortaya çıktı.

Daha önce hakkında birçok sızıntı çıkan 3. nesil Moto G’nin renderları ortaya çıktı. Cihazın özelliklerine gelecek olursak Moto G, 5 inç boyutunda HD bir ekran ile gelecek. Kalbinde 64-bit destekli Snapdragon 410 işlemcisini barındıracak olan cihaz, 1 GB RAM’e sahip olacak.
Tasarım anlamında bir gelişme olsa da cihaz, ana hatları ile seleflerine benziyor, asıl gelişme ise kamera konusunda. Önde 13 megapiksel arkada ise 5 megapiksellik kamera kullanacak olan 3. nesil Moto G, 8 GB dahili hafızaya da sahip olacak.
Selefleri gibi uygun bir fiyat etiketi ile pazara girmesini beklediğimiz Moto G’nin belki de eleştirilecek tek noktası sahip olduğu 1 GB RAM. Android 5.1 Lollipop ile gelecek olan Motorola Moto G, seleflerinin başarısını yakalayacak gibi görünüyor.
Cihazın tanıtılmasına kısa bir süre kalmış olsa da henüz ortaya çıkmamış birçok detay var, bu detaylardan en önemlisi ise cihazın fiyatı. Motorola Moto G’nin fiyatı ve ülkemize gelip gelmeyeceği gibi önemli detaylar ise önümüzdeki dönemde ortaya çıkacak.

shiftdelete