3 Bin Dolarlık Akıllı Telefon: Gresso Regal

0
3473
1999 yılında kurulan İsviçreli lüks telefon üreticisi Gresso, yeni modeli Regal’in duyurusunu gerçekleştirdi. Cihazın fiyatı ise tam 3000 dolar olarak açıklandı. İşte 3 bin dolarlık Gresso Regal …Google’ın Nexus 6’sının pahalı olduğu mu düşünüyorsunuz? Yoksa 64 GB’lık iPhone 6 Plus ya da Galaxy Note 4için keşke 400-500 TL daha ucuz olsaydı diyenlerden misiniz? Öyleyse bu telefon haberi sizi biraz tuhaf hissettirecek.

1999 yılında kurulan İsviçreli lüks telefon üreticisi Gresso, yeni modeli Regal’in duyurusunu gerçekleştirdi. Sınırlı sayıda üretilecek bir -limited edition- modeli olan cihazın fiyatı ise tam 3000 dolar olarak açıklandı. Evet, bir

——-

yazım hatası söz konusu değil, Gresso Regal adlı akıllı telefon 3000 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Peki bu telefonun özellikleri neler? 5 inçlik Full HD çözünürlüklü ve Gorilla Glass 3 kaplamaya sahip ekran, 2 GB RAM, 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 32 GB dahili depolama kapasitesi donanım özellikleri durumunda. Gerçekten orta seviyenin sadece çok az ötesinde özellikler!13 megapiksel arka/5 megapiksel ön kameraya sahip cihazın işletim sistemi sürümü ise inanılmaz ama Android4.2.1 yani Jelly Bean..

Peki neden pahalı? Öncelikle bu aygıt bir teknoloji öncelikli ürün değil, tasarım öncelikli ve titanyumdan imal edilmiş ve sınırlı sayıda üretilecek bir sürüm. Şu eldivenle testi gerçekleştirilen, deri kapaklı kutulardaki telefonlardan biri yani.